KROKE official pl en es

Urna & Kroke - nowa płyta "SER"Urna & Kroke - "SER" premiera już 11 listopada 2018.

Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się głosem. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach. Urodzona w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej, URNA w swojej muzyce niesie duch ojczyzny przekazując go słuchaczom na całym świecie. Wierna muzyce swoich korzeni wyznacza jej nowy kierunek. Jej najnowsze kompozycje podkreślają swobodne, przypominające pociągnięcia pędzla, improwizacje inspirowane wieloletnimi doświadczeniami z innymi kulturami i muzykami oraz życiem.

 Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

Z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami, URNA występowała z wieloma znanymi na całym świecie artystami. Jej nadchodzącym albumem „Ser” (Awakening) z Kroke - gdzie prezentują swoje wspólne aranżacje i wykonanie unikalnych kompozycji - jest tego przykładem.

Singel "Zandan Hureng"  jest już dostępny: https://store.cdbaby.com/cd/urnachahartugchi2?fbclid=IwAR0wyasT2EeKNoHr6zfU8AETHxDSRUxLwRLPJyk66bH7gM2xk14JnvkuHz0