KROKE official pl en es

Kroke & Anna Maria Jopek & Elbląska Orkiestra Kameralna w ŁańcucieJuż 22 maja 2016 podczas  55. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się wyjątkowy koncert Kroke.

Wraz z Anną Marią Jopek, Sławkiem Bernym oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną zostanie zaprezentowany projekt Feelharmony.

Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki i przyszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna - tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach - podróżnikach w czasie i przestrzeni.

Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy - męski i żeński - naszych czasów, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

Podczas koncertu prezentowany jest materiał z płyty Feelharmony zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach.

Serdecznie zapraszamy do Łańcuta!
22 maja 2016, godz. 19:00
Park przed Zamkiem w Łańcucie. 

więcej informacji