KROKE official pl en es

Urna & Kroke - premierowy koncert w WarszawieJuż 19 września 2019 w Warszawie podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur odbędzie premierowy koncert Kroke i Urny Chahar-Tugch. Artyści zaprezentują nowy materiał z płyty „SER”.

Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

Z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami, URNA występowała z wieloma znanymi na całym świecie artystami. W najnowszym albumie „Ser” (Awakening) Urna i Kroke prezentują swoje wspólne aranżacje.

Kroke & Urna, 19.09.2019, Festiwal Skrzyżowanie Kultur, bilety: https://bit.ly/2Fjs6So